TwitterFacebook

Mały Płock: Wieczorna akcja strażaków

Wczoraj o godzinie 21 wpłynęła informacja do stanowiska komendanta powiatowego PSP w Kolnie, o wyczuwalnym zapachu gazu w budynku wielorodzinnym w miejscowości Mały Płock. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej: dwa z Kolna i dwa z Małego Płocka.

Zawiadomienie wpłynęło od samych mieszkańców tej klatki. Oni wstępnie podjęli próbę dostania się do mieszkania – obudzenia właścicieli. Jednak nie odniosło to zamierzonego skutku i dlatego powiadomili odpowiednie służby – mówi młodszy brygadier Tomasz Sielawa

Mieszkańcy wskazali lokal, z którego dochodził zapach gazu. Strażacy próbowali dostać się do środka, lecz nikt nie otwierał. Została podjęta decyzja o siłowym otwarciu drzwi.

Po wyważeniu drzwi okazało się, że w mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn. Oczywiście był też wyczuwalny zapach nawaniacza, czyli substancji która jest dodawana do gazu propan-butan w celu jego wyczucia. Została podjęta decyzja o ewakuacji mieszkańców z całej klatki schodowej – dodał mł. bryg. Tomasz Sielawa

Łącznie ewakuowano 15 osób. Na miejsce został podstawiony autobus, w którym ewakuowani mieszkańcy mogli się schronić i ogrzać. Po krótkim czasie okazało się, że powodem interwencji była niezakręcona butla z gazem. Po przewietrzeniu mieszkania, całej klatki schodowej i sprawdzeniu przy pomocy czujnika obecności gazu stwierdzono, że zagrożenia nie ma i mieszkańcy mogą spokojnie powrócić do swoich mieszkań.

MK / MU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *