RN
TwitterFacebook

Mamy swoją wolontariuszkę na ŚDM w Panamie!

Szacuje się, że na Światowe Dni Młodzieży w Panamie wyjedzie z Polski ok. 5 tys. młodych ludzi, w tym kilkuset wolontariuszy. Niektórzy spędzą w Panamie rok, inni pojadą tylko na czas centralnych wydarzeń, łączy ich jedno – pragnienie służby na rzecz międzynarodowego spotkania młodych, zapoczątkowanego przez św. Jana Pawła II. Wśród wolontariuszy znajduje się także wolontariuszka pochodząca z Bogut Pianek w diecezji łomżyńskiej.

Martyna Sikorska jest 24-letnią studentką socjologii. Zdecydowała się na wolontariat na ŚDM w Panamie po tym, jak w 2016 roku posługiwała na ŚDM w Krakowie: To, co wtedy przeżyłam przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Zobaczyć w jednym miejscu tylu młodych ludzi, którzy chcą dzielić się i cieszyć swoją wiarą, oraz pogłębiać ją – to po prostu nie do opisania. Poznałam tam wiele wspaniałych osób, z którymi mam kontakt do tej pory. Już tam podjęliśmy decyzję, że chcemy być również w Panamie – mówi Martyna.

W Krakowie Martyna dostała przydział w służbie porządkowej. Na tegoroczne rozporządzenia co do pełnionej funkcji musi jednak poczekać co najmniej do 15 stycznia. Zadania wolontariuszy to m.in: posługa w punktach informacyjnych dla pielgrzymów, pomoc przy organizacji wydarzeń centralnych, pomoc logistyczna, dystrybucja posiłków i pakietów pielgrzyma lub pomoc w tłumaczeniu języków.

Przed wyjazdem da Panamy trzeba przygotować się pod wieloma względami: Oczywiście trzeba było na przykład kupić bilet na samolot. Po za tym uczę się języka hiszpańskiego, jadąc do obcego kraju warto znać choćby podstawowe zwroty. Jeśli chodzi o przygotowanie duchowe to np. każdego 22 dnia miesiąca pamiętam o modlitwie w intencji ŚDM. Powierzam się też Maryi, patronce tegorocznego spotkania –  mówi wolontariuszka.

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 będą miały miejsce się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Tematem spotkania są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *