TwitterFacebook

Marek Jurek: Karta LGBT+ to przykład jak polityka genderowa może rujnować nasze życie

„Problem polega na tym, że Karta LGBT+ nie jest to karta adresowana jedynie do najbardziej kontrowersyjnych moralnie zachowań indywidualnych, a jest to karta, która zakłada ingerencję w edukację publiczną. Jest to przykład, jak polityka genderowa może rujnować nasze życie. Stanowcza reakcja wielu rodzin warszawskich jest kapitalnym wyrazem odpowiedzialności społecznej, odpowiedzialności nie tylko za nasze własne dzieci, ale przekonania o tym, że wszystkie dzieci są nasze, że wychowanie publiczne jest najważniejszą sprawą dobra wspólnego” – powiedział w poranku „Siódma 9” Marek Jurek, europoseł (Prawica RP). Gość Piotra Otrębskiego mówił m.in o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Marek Jurek opowiedział o tym, dlaczego zdecydował się nie kandydować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego:

„Jest to decyzja wynikająca z tego, że nie widzę listy, z którą mógłbym się w pełni identyfikować. Uważam, że najlepiej, gdyby powstała solidna lista reprezentująca środowiska katolickie, aktywne środowiska chrześcijańskie. W tej sprawie rozmawiałem z prof. Mirosławem Piotrowskim i panią Kają Godek, bo uważałem, że we troje moglibyśmy prezentować te listę”.

Ocenił decyzję Kai Godek o kandydowaniu do PE z list Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy:

„Ta decyzja jest ilustracją wykluczenia z życia publicznego. Przede wszystkim doradzałbym unikania za wszelką cenę automarginalizacji. Należy potrafić współpracować z innymi ugrupowaniami. Trzeba dążyć do tego, żeby sytuacja w rodzinie cywilizacji życia była co najmniej zadowalająca, a nie jedynie animować niezadowolenie społeczne. Dlatego też proponowałem stworzenie szerszej listy katolickiej. Przez Europę idzie teraz szeroka skala zmian. Nie możemy się izolować, poprzestawać na ekstrawagancji”.

„Uważam, że sprawy cywilizacji, życia, prawa rodzin zawsze należy widzieć w kontekście suwerenności Rzeczypospolitej. Obowiązki wobec rodziny, wobec prawa do życia to obowiązki obiektywne spoczywające na wszystkich” – powiedział Marek Jurek.

Gość Piotra Otrębskiego podsumował też swoje osiągnięcia z pracy w Parlamencie Europejskim.

„Przede wszystkim było to zbudowanie sieci współpracy, która pozwoliła zaprezentować Konwencję Praw Rodziny. Były to też prace w dziedzinie geopolityki, poruszenie kwestii bezpieczeństwa Polski i naszego regionu”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *