RN
TwitterFacebook

Marsz, marsz… rodzina! Jesteś za życiem? Przyłącz się!

Śpiew i modlitwa będą tworzyć atmosferę Marszu dla Życia i Rodziny. Ten odbędzie w najbliższą niedzielę w Ostrowi Mazowieckiej. Ostrowianie swoje przywiązanie do wartości głoszonych między innymi przez św. Jana Pawła II wyrażą po raz ósmy.

Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 12:00 w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Po niej uczestnicy wyruszą do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W barwnym korowodzie nie zabraknie transparentów z hasłami nawiązującymi do świętości życia i rodziny. Idea tych marszów rozwija się w całej Polsce. Jako wspólnota wiernych chcemy włączyć się w to dzieło niosące przecież szczytne wartości – podkreśla ks. Marek Żmijewski jeden z organizatorów.

Duchowny dodaje, że świętość życia wymaga jasnej i konkretnej postawy, szczególnie w mocno promowanej dziś epoce cywilizacji śmierci. Już sama obecność na tym marszu jest wołaniem o wartości. Kto kocha życie i wartości, w których obronie stawał między innymi św. Jan Paweł II, niech dołączy!

W trakcie Marszu dla Życia i Rodziny będzie też możliwość adopcji duchowej dziecka poczętego. Przewidziano również czas na świadectwa i modlitwę uwielbienia.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *