RN
TwitterFacebook

Marta Kurkiewicz: Eucharystyczny Ruch Młodych ma formować dzieci do głębokiej przyjaźni z Panem Jezusem Eucharystycznym

„Eucharystyczny Ruch Młodych jest to ruch formacyjny, którego starszą siostrą jest Apostolstwo Modlitwy. Ruch jest obecny w Polsce od 95 lat, niestety z przerwą na czas komunizmu. Celem ruchu jest formacja dzieci do głębokiej przyjaźni z Panem Jezusem Eucharystycznym” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Marta Kurkiewicz. W rozmowie z Anną Czytowską opowiedziała, czym jest Eucharystyczny Ruch Młodych.

„Najlepiej zacząć formację po I Komunii Świętej. Mamy sześć etapów formacyjnych, więc można powiedzieć, że zaczynamy z dziećmi, a kończymy z młodymi ludźmi” – mówiła.

Jak tłumaczyła, spotkania koncentrują się wokół Jezusa Eucharystycznego.

„Są cztery zasady Eucharystycznego Ruchu Młodych: żyj Mszą św., czytaj Ewangelię, kochaj bliźnich i bądź trzynastym apostołem. Wszystkie nasze spotkania zaczynają się wartą honorową. Tak jak żołnierze pełnią wartę przy swoim królu, tak my pełnimy wartę przy naszym Królu, którym jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Taką krótką, trwającą 15 adoracją zaczynamy nasze spotkanie. Pan Jezus jest tym, który nas jednoczy. Później spotykamy się na spotkania formacyjne, spotkania integracyjne, bawimy się, poznajemy się”.

„Myślę, że my trochę dzieci nie docenimy, że dzieci mają bardzo dużo pytań, które są pytaniami naprawdę serio. Spotkania z dziećmi są bardzo ciekawe. Pytania, które one stawiają niewiele się różnią od pytań, które my stawiamy jako dorośli. Dzieci mają bardzo ciekawe obserwacje na temat życia, na temat modlitwy” – opowiadała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *