RN
TwitterFacebook

Masz słuch i poczucie rytmu, lubisz śpiewać? – możesz zostać organistą

W Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Łomży rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok akademicki 2020/2021. Kandydatów powinny cechować między innymi poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Aby przystąpić do egzaminu, kandydaci powinni wcześniej dostarczyć komplet dokumentów, wśród nich między innymi CV, opinię księdza proboszcza i ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej. Podczas przesłuchań każdy zostanie poproszony o wykonanie dowolnej pieśni kościelnej, zainteresowani będą również musieli wykazać się pamięcią muzyczną, powtarzając zaprezentowany schemat rytmiczny i melodyczny. Dodatkowo mogą wykonać dowolny utwór na fortepianie lub organach.

Ci, którzy przejdą rekrutację pomyślnie, otrzymają indeksy i szansę na naukę takich przedmiotów jak: zasady muzyki, kształcenie słuchu, emisja głosu, śpiew liturgiczny, chorał gregoriański, harmonia teoretyczna i praktyczna, akompaniament liturgiczny, podstawy improwizacji organowej, kontrapunkt, harmonia modalna, metodyka prowadzenia chóru oraz dyrygentura a także liturgika i prawodawstwo muzyki liturgicznej.

Zajęcia wykładowe odbywają się w środy w godz. 10.00–16.25, natomiast zajęcia z gry na fortepianie i organach ustalane są indywidualnie z wykładowcą.

Kształcenie przyszłych organistów trwa pięć lat. Można jednak ukończyć edukację po trzech latach otrzymując dyplom kantora. Zapraszamy również dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pragnęliby rozwinąć swoje umiejętności wokalne czy też gry na fortepianie lub organach – mówi dyrektor DIMK ks. Kazimierz Ostrowski.

Przesłuchania kandydatów odbędą się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 9.00 w siedzibie Instytutu w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 7 =