RN
TwitterFacebook

Matury 2020: 74 procent absolwentów zdało egzamin maturalny

74 procent absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zdało w tym roku maturę – informuje MEN. Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik powiedział, że 17,2 procent abiturientów ma szansę na przystąpienie do matury poprawkowej we wrześniu, bo nie zdało tylko jednego przedmiotu.

8,8 procent maturzystów nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, a więc nie mają prawa do poprawy. Unieważniono 345 egzaminów, najczęściej z powodu wniesienia telefonu komórkowego.

Jak mówił Marcin Smolik, tym roku matury zostały przeprowadzone w reżimie sanitarnym, jednak nie wpłynęło to znacząco na ich wyniki. Do egzaminów ustnych przystąpiło tylko 437 uczniów, którzy ubiegali się o miejsca na uczelniach zagranicznych. Pozostali absolwenci szkół średnich zdawali jedynie egzaminy pisemne.

Matura 2020 w województwie podlaskim – wstępne wyniki

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) przystąpiło 8 372 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

IAR/OKE Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *