RN
TwitterFacebook

Mazowieckie. Nowi radni sejmiku złożyli ślubowanie

Sześcioro nowych radnych Mazowsza zostało uroczyście zaprzysiężonych podczas wczorajszej (19.11.) sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego. To efekt tegorocznych wyborów parlamentarnych.

W jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu RP startowało w sumie 20 mazowieckich radnych. Sześciorgu udało się zdobyć mandat poselski.

Szeregi sejmiku w związku z tym zasila między innymi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie Anna Brzezińska z Koalicji Obywatelskiej, która chce skupić się na polityce społecznej.

– Od 17 lat kieruje ośrodkiem pomocy społecznej w Legionowie, więc polityka społeczna jest w moim zainteresowaniu i będę nastawiona żeby wesprzeć te komisje swoją merytoryczną wiedza – mówi Anna Brzezińska.

Z kolei Anna Wolszczak z Prawa i Sprawiedliwości, mieszkanka subregionu radomskiego chce skupić się na pracy dotyczącej rozwoju swojego regionu:

– Chciałabym, żeby więcej funduszy było przeznaczonych na infrastrukturę drogową, na rozwój mieszkańców naszej gminy i powiatu. Nastawienie mam pozytywne. Wiem, że czeka mnie ciężka praca, ale generalnie wszystko będzie dobrze – mówi Anna Wolszczak.

Nowymi radnymi zostali także: Łukasz Kudlicki (PiS) – politolog, dziennikarz i dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej, Jan Rejczak (PiS) – polityk, inżynier, nauczyciel akademicki, działacz społeczny i samorządowy, w latach 1990–1992 wojewoda radomski, poseł na Sejm III kadencji, radny województwa mazowieckiego III–V kadencji, Dorota Stalińska (PSL) – aktorka teatralna i filmowa, radna województwa mazowieckiego V kadencji, Krzysztof Winiarski (PiS) – dyrektor zarządzający Zespołu Młynów Jelonki, radny województwa mazowieckiego V kadencji.

W Sejmiku Województwa Mazowieckiego zasiada 51 radnych. W VI kadencji tworzy go 24 radnych z PiS, 18 z KO (PO i Nowoczesna), 8 z PSL oraz jeden radny z Bezpartyjnych Samorządowców.

Bartosz Święciński/Radio Warszawa/Mazovia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *