RN
TwitterFacebook

Mazowsze: Grupa SPEED podsumowuje rok

Mazowieccy policjanci z grupy SPPED, w ciągu pierwszego roku funkcjonowania zespołu, skontrolowali prawie 20,5 tysiąca samochodów i ukarali ponad 17 tysięcy kierowców, głównie za jazdę z nadmierną prędkością. Codziennie na trasy Mazowsza wyjeżdża 11 nieoznakowanych samochodów, należących do grupy SPEED.

Szef mazowieckiej drogówki młodszy inspektor Jacek Mnich powiedział, że zadaniem funkcjonariuszy jest skuteczna walka z brawurą i agresją na drogach. Stąd kierowcy, którzy łamią przepisy, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Według Jacka Mnicha projekt się sprawdził i przynosi pozytywne efekty. Ze statystyk wynika, że na drogach jest mniej kierowców, którzy na terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość o 50 kilometrów na godzinę.

Policjanci, prócz reagowania na brawurową jazdę, czy agresywne zachowania za kierownicą, kontrolowali też trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Krzysztof Liszka z grupy SPPED dodał, że funkcjonariusze sprawdzali też, jak podróżują pasażerowie i reagowali, gdy kierowca podczas jazdy rozmawiał przez telefon.

– Najczęściej łamiący prawo mają tego świadomość, przyjmują karę, a swoje zachowanie tłumaczą pośpiechem, czy innymi problemami zdrowotnymi, czy rodzinnymi – wyjaśnił.

W ubiegłym roku na mazowieckich drogach zginęło 310 osób, o 13 więcej niż rok wcześniej.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − 1 =