RN
TwitterFacebook

Mazowsze. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie finansowe

Ponad 1200 mazowieckich przedsiębiorców skorzysta z dotacji płynnościowych z Unii Europejskiej. Będzie też kolejny konkurs.

Wsparcie przeznaczone jest dla małych i średnich firm, które mierzą się ze skutkami rządowych obostrzeń. Wsparcie otrzymają przedsiębiorstwa z branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, wystawienniczo-targowej oraz artystycznej – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik:

– Jest to poważna dziedzina gospodarki w naszym województwie. Jest ona w głębokiej zapaści, zwłaszcza hotelarstwo, ale też inne formy usług, chociażby organizacja eventów czy turystyki biznesowej, organizacja wycieczek. Postanowiliśmy wesprzeć ten sektor tylko w zakresie mikroprzedsiębiorstw, czyli do 9 zatrudnionych i małych, czyli do 49 zatrudnionych.

Zarząd województwa zapowiada też kolejny konkurs. Jak dodaje marszałek Wiesław Raboszuk, chodzi o to, żeby rozszerzyć spektrum wspieranych przedsiębiorców:

– Jeszcze są przedsiębiorcy związani z transportem pasażerskim, agencje transportowe, firmy które dostarczają żywność, nie tylko restauracje stacjonarne, ale także cateringowe, placówki reklamowe no i oczywiście obiekty sportowe. Dlatego zarząd województwa postanowił, że jeszcze w październiku zostanie ogłoszono konkurs.

Pomoc finansowa pochodzi z RPO Województwa Mazowieckiego. Szczegółowe informacje na funduszedlamazowsza.eu.

MAZ/pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =