RN
TwitterFacebook

MEN: Od 1 września szkoły mogą funkcjonować w trzech trybach

Zdecydowana większość szkół od września będzie funkcjonować w trybie stacjonarnym – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Jak powiedział, w szkołach będą stosowane standardowe procedury takie jak zachowywanie bezpiecznego dystansu i dezynfekcja rąk.

W przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań w regionie, inspektor sanitarny może polecić szkole przejście na zdalny tryb nauczania. Minister mówił, że w niektórych placówkach może zostać wprowadzony system mieszany. Dyrektorzy powinni wtedy tak zorganizować pracę szkoły, by gromadziło się w niej mniej uczniów. Mogą zmniejszyć liczebność grup lub część uczniów mogłoby przejść na naukę zdalną.

– Klasy mogą być podzielone na przykład na dwie grupy. Przez jeden tydzień jedna grupa by uczyła się stacjonarnie w szkole, ta druga miałaby jakieś zadania zlecane przez nauczyciela, powtórzenia, zadania domowe. A w drugim tygodniu nastąpiła by zamiana. Ten podział mieszany grup mógłby również wyglądać w ten sposób, że na przykład młodsze klasy 1-3 przychodziłyby do szkoły, a starsze klasy mogłyby w tym czasie uczestniczyć w kształceniu na odległość – wyjaśniał Piontkowski. 

Nauka w trybie mieszanym ma trwać do dwóch tygodni i ma być stosowany w przypadku wystąpienia zakażenia koronawirusem w szkole, gwałtownego wzrostu zachorowań w regionie lub kwarantanny uczniów bądź pracowników.

IAR/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *