RN
TwitterFacebook

MEN: Szkoły będą mogły bezpłatnie użyczać sprzęt do kształcenia na odległość dla uczniów i nauczycieli

Szkoły będą mogły bezpłatnie użyczać sprzęt do kształcenia na odległość dla uczniów i nauczycieli. Ministerstwo edukacji znowelizowało rozporządzenie dotyczące rozwiązań wdrożonych ze względu na epidemię koronawirusa. Nowe przepisy umożliwiają także między innymi zdalne podejmowanie decyzji przez rady pedagogiczne, zmiany w regulaminach konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz zdalną rekrutację.

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska mówi, że szkoły mogą pożyczać komputery uczniom i nauczycielom, którzy nie mają sprzętu do zdalnej nauki.

– Organ prowadzący szkołę może użyczyć na zasadzie umowy cywilnej uczniom lub nauczycielom sprzęt niezbędny do kształcenia na odległośćwyjaśnia i dodaje, że samorząd może wyznaczyć dyrektora szkoły jako osobę, która będzie podpisywała tę umowę cywilną.

Ostrowska wyjaśnia, że rekrutacja będzie nadal przebiegała zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez samorządy, ale nie trzeba będzie przynosić osobiście dokumentów do szkoły lub przedszkola. Uczniowie i rodzice będą mogli składać wnioski oraz dokumenty zdalnie i przez telefon potwierdzić, czy wniosek został przyjęty i odnotowany w systemie rekrutacyjnym. Wyniki rekrutacji – przy zastrzeżeniu danych osobowych – także będą mogły być podane na stronie internetowej lub wysłane mailem.
Ministerstwo odwołuje także trzeci etap – czyli finał – olimpiad i turniejów. A uczniowie, którzy zakwalifikowali się do tego etapu, otrzymają tytuł finalisty.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *