RN
TwitterFacebook

MEN: Szkoły ponadpodstawowe mogą ubiegać się o bezpłatne środki ochrony

Szkoły ponadpodstawowe mogą od dziś składać wnioski o bezpłatne środki ochrony. Do tej pory z możliwości bezpłatnego wypożyczenia automatycznych dozowników tzw. dyspenserów i otrzymania płynu do dezynfekcji mogły skorzystać podstawówki. Wnioski o dodatkowe środki ochrony przyjmuje Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska mówi, że do tej pory dyrektorzy złożyli 13 tysięcy wniosków o automatyczne dozowniki i płyny do dezynfekcji.

– Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, są objęte gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje decyzja w sprawie ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspenseramówi Anna Ostrowska.

Szkoły podstawowe, muzyczne I stopnia i poradnie psychologiczno-pedagogiczne mogą składać wnioski o środki ochronne jeszcze tylko dzisiaj. Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych mają czas do 8 czerwca. Wnioski można składać poprzez portal środków ochrony indywidualnej Ministerstwa Zdrowia.

Instalację automatycznych dozowników w szkołach i placówkach oświatowych rozpoczęto 25 maja. Do tej pory urządzenia zamontowano w 3 tysiącach miejsc.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *