TwitterFacebook

Męski różaniec? Łomża przeliczy szable

Różaniec to modlitwa znana od wieków, wpisana w polską tradycję i kulturę. Modlitwa różańcowa towarzyszyła rycerstwu broniącemu Jasnej Góry, husarii, szlachcie polskiej. To nie prawda, że jest to forma pobożności wyłącznie starszych pań. Mężczyźni też mogą modlić się na różańcu, tym bardziej, że w dzisiejszych, trudnych dla rodziny czasach jest to forma konkretnej walki z atakującym podstawowe wartości ideologicznym zamętem.

Na potrzeby współczesnych zagrożeń odpowiedzieć postanowili mężczyźni z Łomży, którzy w niedzielę 16 czerwca spotkają się po raz pierwszy na męskim różańcu. Organizator tego wydarzenie, ks. Michał Wyszyński z parafii pw. św. Brunona w Łomży apeluje, by wzięło w niej udział jak najwięcej przedstawicieli brzydszej płci, bez względu na wiek. Być może świadectwo modlącego się na różańcu ojca na zawsze pozostanie w pamięci kilkuletniego syna?

Na męski różaniec zapraszamy wyłącznie mężczyzn, ale bez ograniczeń wiekowych. Od najmłodszych chłopców po najstarszych dziadków, śmiało mogą przyjść 3 pokolenia z jednego domu – mówi ks. Michał Wyszyński. Organizator przekonuje też, że będzie to modlitwa pełna mocy: Jeżeli zgromadzi się 100 osób i razem odmówimy różaniec to będzie ponad 50 Zdrowaś Maryjo razy 100, to będzie ponad 5 tys – to jest ogromna siła modlitwy, a jeśli będzie nas 200, to będzie ponad 10 tys. Zdrowaś Maryjo! – dodaje organizator spotkania.

Męski różaniec to pierwsze z cyklu planowanych, comiesięcznych męskich spotkań, z czasem wzbogaconych o świadectwa i urozmaicenie form modlitwy. Każdemu spotkaniu przyświecał będzie inny temat. Przestrzeni walki w dzisiejszym świecie jest wiele. Noszę w sercu wiele intencji, dlatego każdy różaniec będzie miał inną, najpierw globalną, ogólną, a później być może będziemy modlić się w konkretnych, także proponowanych przez uczestników intencjach – dodaje ks. Wyszyński.

Intencją najbliższego różańca będzie świętość i bezpieczeństwo polskich dzieci i młodzieży. Przypomnijmy, że męskie spotkanie już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca, ok. godz. 19.00, w parafii pw. św. Brunona w Łomży.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *