RN
TwitterFacebook

Męski różaniec w Łomży ma już rok [AUDIO]

Ponad sto męskich głosów, od roku wybrzmiewa w każdą pierwszą środę miesiąca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Modlą się na różańcu, powierzając swoje intencje Matce Bożej.

Spotkania zostały zainaugurowane dokładnie rok temu, a inicjatywa jest całkowicie oddolna. Wszystko zaczęło się od pielgrzymki do Medjugorje, w której brał udział organista Daniel Plona Czułem, że Maryja pragnie czegoś więcej. Spotkałem się z księdzem proboszczem Jerzym Abramowiczem i przedstawiłem pomysł większej aktywności modlitewnej męskiego grona. Ksiądz proboszcz doskonale to rozumiał, pomógł.

Ten rok, to był taki czas odkrywania męskiej siły modlitwy. Niesamowitym przeżyciem jest jak 150 męskich głosów, który dudni jak listwa przypodłogowa bardzo nisko, wyraźnie i mocno i wypowiada słowa modlitwy różańcowej – mówi Daniel Plona. Owocem naszych spotkań są też dwa męskie koła różańcowe i to, że mężczyźni nie wstydzą się różańca w ręku.

Jak przystało na zacny jubileusz dzisiejsze (2.09) spotkanie będzie miało szczególny charakter. Jak zapewnia Daniel Plona tradycyjnie spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży ale tym razem pierwszym punktem będzie Eucharystia sprawowana w intencji wszystkich mężczyzn. Po mszy św. będzie adoracja i różaniec. Na zakończanie mężczyźni ze świecami przejdą do figury Matki Bożej ustawionej przed kościołem i tam apelem zakończą spotkanie.

Każdy kto chciałby włączyć się we wspólna modlitwę mężczyzn może to uczynić. Spotkania są otwarte dla wszystkich mężczyzn bez względu na wiek, liczy się tylko pragnienie wspólnej modlitwy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Danielem Ploną o męskich spotkaniach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

je

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 7 =