RN
TwitterFacebook

Mija 9 lat odkąd bp Janusz Stepnowski kieruje diecezją łomżyńską

Przed dziewięciu laty 11 listopada 2011 roku Stolica Apostolska i Nuncjatura Apostolska w Warszawie ogłosiły bardzo ważne informacje dotyczące naszego Kościoła lokalnego. Papież Benedykt XVI przyjął wówczas rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego diecezji łomżyńskiej złożoną przez Biskupa Stanisława Stefanka. Biskup senior tym samym zakończył swoją 15-letnią posługę Pasterza Kościoła Łomżyńskiego.

Jednocześnie Papież mianował nowego Biskupa Łomżyńskiego w osobie wówczas ks. prałata Janusza Stepnowskiego, pracownika Kongregacji ds. Biskupów i naszego rodaka, kapłana wyświęconego dla naszej diecezji, który 22 lata posługiwał w Stolicy Świętej.

Dzisiaj w rocznicę prekonizacji, czyli ogłoszenia biskupem, chcemy Bogu dziękować za to, że nie zostawia nas bez opieki. Posyła do naszych wspólnot pasterzy, którzy pełnią w Kościele i w świecie misję Jezusa Chrystusa – misję nauczania, uświęcania i przewodzenia w miłości. Biskupowi Januszowi, naszemu Pasterzowi, chcemy złożyć dzisiaj wiązankę duchowych kwiatów, w których zawierają się modlitwa, pamięć, wdzięczność, posłuszeństwo i miłość. Widzimy w Księdzu Biskupie i w jego posługiwaniu w naszej diecezji, Chrystusa, który posługuje się pasterzami, by obdarowywać świat miłością. Niech „łaska i pokój”, które są biskupią dewizą posługi pasterskiej Księdza Biskupa Janusza, towarzyszą w codziennym życiu i w misji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 18 =