RN
TwitterFacebook

Minister M. Maląg: bezrobocie w lipcu 6,1 procent

Szacowana stopa bezrobocia wyniosła w lipcu 6,1 procent. “Utrzymała się na tym samym poziomie co w czerwcu” – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, zaznaczyła, że zadziałały instrumenty wprowadzone w “ustawach kowidowych”. Przypomniała, iż na ratowanie miejsc pracy przekazano ponad 129 miliardów złotych i udało się uratować ponad 5 milionów miejsc pracy.

Minister Marlena Maląg zwróciła uwagę, że Polska jest w czołówce krajów Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem- pokazują to najnowsze dane Eurostatu, że stopa bezrobocia w naszym kraju wynosi 3 procent przy średniej unijnej wynoszącej ponad 7 procent. Jesteśmy drugim państwem, po Czechach, z najniższym bezrobociem, co potwierdza, że zastosowane w Polsce mechanizmy chroniące miejsca pracy były skuteczne.

Minister poinformowała, że w lipcu mamy 1 milion 30 tysięcy osób bezrobotnych. Z analiz wynika, że pod koniec roku bezrobocie w Polsce będzie jednocyfrowe, choć Polska nie jest samotną wyspą i nie jesteśmy wolni od wpływów gospodarki światowej.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 14 =