RN
TwitterFacebook

Minister M. Maląg: Od 1 lutego nabór wniosków do programu “Rodzina 500 Plus”

Z początkiem lutego rozpocznie się nabór wniosków o wypłatę świadczenia z rządowego programu “Rodzina 500 Plus”. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że rodzice pobierający to świadczenie, będą musieli ponownie złożyć wnioski, gdyż w tym roku dobiega końca okres rozliczeniowy świadczenia Rodzina 500 Plus. 

– Nowe wnioski będą składane na okres od 1 czerwca 2021 roku do 30 maja 2022 roku – wyjaśniła minister.

Marlena Maląg przypomniała, że od 1 lutego wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną przez bankowość elektroniczną, system Empatia lub system PUE ZUS.
Wnioski drogą papierową można będzie składać od 1 kwietnia, wysłać pocztą lub złożyć osobiście w urzędzie miasta, gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce zajmującej się wypłatą świadczeń.

Minister wyjaśniła, że wniosek złożony w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca oznacza wypłatę przyznanego świadczenia za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.

Świadczenie z rządowego programu Rodzina 500 Plus jest wypłacane rodzicom lub opiekunom prawnym na każde dziecko poniżej 18. roku życia. Świadczenie to co miesiąc otrzymuje 6 milionów 600 tysięcy dzieci. Do tej pory rząd przeznaczył na wypłaty 134 miliardy złotych.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 15 =