RN
TwitterFacebook

Minister Zdrowia: jeżeli byśmy uwolnili naród, ludzi, państwo na święta, to byśmy mieli o 10-20-30 procent więcej, a czasami nawet 50 procent więcej zachorowań

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że rząd niebawem będzie informował, czy na Święta Wielkanocne dotychczasowe obostrzenia pozostaną w mocy, czy zostaną zmienione. W Programie III Polskiego Radia wyjaśnił, że podjęte środki ostrożności hamują wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

– Mamy takie też dane, które mówią, że jeżeli byśmy uwolnili naród, ludzi, państwo na święta, to byśmy mieli o 10-20-30 procent więcej, a czasami nawet 50 procent więcej zachorowań. Ja wierzę w to, że ludzie dostrzegają sens tego, co się dzieje, bo widzimy, że te krzywe przyrostu, które oczekiwaliśmy, że będziemy już mieli 10 tysięcy, troszkę jednak są wypłaszczone – powiedział minister Szumowski.

Wcześniej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że premier Mateusz Morawiecki ogłosi jutro informacje o regulacjach sanitarnych, obowiązujących w czasie świąt, i o egzaminach w szkołach. Jak mówił w radiowej Trójce część ograniczeń zostanie wydłużona, ale rząd nie przewiduje na razie poważniejszych zmian.

W Polsce testy laboratoryjne potwierdziły 5 tysięcy przypadków zakażeń, a 136 osób zmarło. Pierwsze zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *