RN
TwitterFacebook

Minister Zdrowia wprowadza politykę zero tolerancji ws. łamania obostrzeń sanitarnych

Ministerstwo Zdrowia wprowadza politykę “zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających ograniczeń epidemicznych”. Resort zapowiada między innymi zaostrzenie kar za brak maseczki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że z obowiązku noszenia maseczki zwolnione będą jedynie osoby, które będą miały odpowiedni dokument:

– Bez maseczki i tam, gdzie to jest konieczne może być tylko osoba, która posiada odpowiednie zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający brak możliwości noszenia tej maseczki. Każda osoba bez maseczki, która nie będzie posiadała takiego dokumentu będzie z całą surowością karana właśnie w ramach tej polityki zero tolerancji.

Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej. Zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa są m.in. osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Wprowadzony będzie też zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach.
 
– Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 osób. Odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów – dodawał Niedzielski. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + 12 =