RN
TwitterFacebook

Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczy 180 mln złotych na sprzęt do zdalnej nauki

180 milionów złotych na sprzęt do zdalnej nauki. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło drugą odsłonę programu “Zdalna Szkoła”. Ze wsparcia na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli będą mogły skorzystać gminy.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski mówi, że wsparcie w tym przypadku będzie w uzależnione od liczby rodzin wielodzietnych, korzystających z pomocy gminy. Jak wyjaśnia minister, w zależności od tego parametru pomoc dla gmin będzie wynosiła od 35 tysięcy do 165 tysięcy złotych.

Budżet pierwszej odsłony programu “Zdalna szkoła” wynosił 187 milionów złotych. Marek Zagórski mówi, że wnioski złożyło 98 procent samorządów i wszystkie pozytywnie rozpatrzono.

– Z informacji, które uzyskaliśmy od gmin i powiatów wynika, że liczba wspartych szkół w tym całym procesie wyniosła ponad 12 tysięcy 850, czyli ponad połowa wszystkich szkół w Polsce – powiedział minister. – Wspartych nauczycieli to jest ponad 31 tysięcy i ponad 205 tysięcy uczniów, otrzymało taką możliwość prowadzenia takiej edukacji zdalnej przy pomocy sprzętu, który został zakupiony w ramach tego programu.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaznaczył, że kształcenie na odległość to duże wyzwanie sprzętowe.

– Trzeba pamiętać o tym, że wyposażenie szkół to zadanie samorządu. Rząd w tym momencie pomaga samorządom w wyposażeniu szkół w tej nadzwyczajnej sytuacji epidemicznej, w której się znaleźliśmy – mówił minister edukacji.

Wnioski o dofinansowanie na zakup sprzętu będzie można składać od 15 maja.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 20 =