RN
TwitterFacebook

Ministerstwo Zdrowia: będzie zgoda na organizację wesel do 50 osób

W ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń epidemicznych ministerstwo zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 osób. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że sytuacja epidemiczna w kraju poprawiła się na tyle, że możliwa jest taka decyzja.

Wiceminister Janusz Cieszyński dodał, że przyjęcia weselne będą musiały na razie odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

– Przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej porypowiedział Janusz Cieszyński. Dodał, że Główny Inspektor Sanitarny pracuje na wytycznymi dla organizatorów wesel, a ministerstwo rozwoju odbyło szereg spotkań z branża weselną, tak aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników takich imprez.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i jednym zgonie. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 279 osób. W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 20 379 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło w Polsce 973 chorych na COVID-19, a 8 731 osób wyzdrowiało.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 18 =