RN
TwitterFacebook

Ministerstwo Zdrowia: Personel medyczny walczący z koronawirusem otrzyma dodatek i rekompensatę za utracone dochody

– Personel medyczny pracujący w szpitalach jednoimiennych i zakaźnych z chorymi na COVID-19 otrzyma dodatek oraz rekompensatę za ewentualne utracone dochody – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Takie rozwiązanie zakłada rozporządzenie ograniczające pracę medyków w wielu miejscach.

Wiceminister Cieszyński powiedział, że wysokość dofinansowania wyniesie 80 procent utraconych dochodów, które pracownicy medyczni otrzymywali w innych miejscach pracy.

– Kwota maksymalna to 10 tysięcy złotych miesięcznie. Natomiast kwota minimalna – dla wszystkich medyków, którzy pracują na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem wynosi 50 procent wynagrodzenia w ostatnim miesiącu – wyjaśnił wiceminister. – Każdy, kto pracuje w szpitalu jednoimiennym otrzyma dodatek, a jego wysokość jest uzależniona od dochodów, a także od dochodów, które ewentualnie utracił.

Ograniczenie pracy personelu medycznego do jednego miejsca jest wprowadzane ze względu na bezpieczeństwo pacjentów oraz pracowników innych szpitali.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × five =