RN
TwitterFacebook

Ministranci i lektorzy z całej Polski spotkają się na Świętym Krzyżu. Dołączysz?

“Bo w życiu ważny jest krzyż” – to hasło Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów na Wzgórze Świętego Krzyża. 8 czerwca posługujący przy ołtarzu Pańskim z całej Polski spotkają się na wspólnej modlitwie i konferencji, razem wejdą na wzgórze Świętego Krzyża, nawiedzając między innymi klasztor Braci Oblatów Maryi Niepokalanej.

Uroczyste przejście procesyjne odbędzie się dwoma trasami: drogą od Krzyży Katyńskich i Szlakiem Królewskim. Połączone będzie z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Poprowadzą ją klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, towarzyszyć im będą Skauci Europy. Pielgrzymi nawiedzą relikwie Drzewa Krzyża Świętego, wezmą też udział w uroczystej Eucharystii sprawowanej na świętokrzyskich błoniach.

Będziemy mieli szansę raz jeszcze uświadomić sobie, że to właśnie na krzyżu dokonało się nasze zbawienie. Otrzymaliśmy najważniejszy dar życia chrześcijańskiego – podkreśla ks. Grzegorz Karwowski, diecezjalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza.

W programie przewidziano również czas na świadectwa i chrześcijański koncert. Termin pielgrzymki to 8 czerwca, zapisy trwają do 30 maja. Ministranci i lektorzy zainteresowani wydarzeniem powinni zgłosić chęć udziału w swojej parafii. Są jeszcze wolne miejsca!

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *