RN
TwitterFacebook

Młodzi pragną Boga! – akademickie wieczory modlitewne

Cotygodniowa Msza akademicka i dyżury księży w uczelniach to dla łomżyńskich studentów wciąż za mało. Po akademickim wieczorze skupienia młodzi uznali, że pragną spotykać się co tydzień na wspólnej modlitwie w akademiku PWSIiP.

Ostatnie spotkanie w akademiku PWSiP zaowocowało konkretnym pomysłem. Po modlitwie, gdy rozmawialiśmy przy kawie i herbacie padł pomysł, żeby takie wieczory akademickie były co tydzień. Z początku myśleliśmy o Adoracji Najświętszego Sakramentu i taka adoracja z pewnością będzie co jakiś czas, ale generalnie nazwiemy te spotkania wieczorami modlitewnymi. W tym czasie w akademiku będzie też obecny ksiądz, z którym będzie można porozmawiać lub wyspowiadać się – mówi ks. Jacek Czaplicki, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Cotygodniowe wieczory modlitewne są kolejną z wielu inicjatyw duszpasterstwa akademickiego w Łomży. Studenci i pracownicy naukowi mogą co niedzielę uczestniczyć w Mszy św. akademickiej w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, o godz. 19.00. Księża pełnią także dyżury w łomżyńskich uczelniach wyższych, służąc młodym radą, rozmową czy nawet możliwością spowiedzi. Kolejne z planowanych działań to Droga krzyżowa dla społeczności akademickiej, która w piątek 12 kwietnia o godz. 15.00 przejdzie z głównego budynku rektoratu PWSiiP do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.

Akademickie wieczory modlitwy będą miały miejsce każdy poniedziałek o godz. 20.00 w akademiku PWSIiP przy ul. Wiejskiej w Łomży.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *