TwitterFacebook

Modlić się aktywnie. Półkolonie w parafii Jedwabne [FOTO]

Modlitwa i aktywność – tak w dwóch słowach można opisać zorganizowane półkolonie spędzone przez młodzież parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem. Niemal każdy dzień obfitował w nowe atrakcje. Punktem stałym była codzienna Msza święta sprawowana przez ks. Serafina Kaliszewskiego.

W sposób szczególny młodzi zapamiętają wyjazd do Warszawy gdzie odwiedzili między innymi Sejm Rzeczypospolitej. Widok sejmowych korytarzy i sal zrobiły na nich ogromne wrażenie. Młodzież gościła również na Stadionie Narodowym, który został przygotowany do zimowej rekreacji. Na zjeżdżanie z wielkiej lodowej góry przy pomocy pontonu chętnych nie brakowało.

Po Warszawie przyszedł również czas na odwiedziny Białegostoku gdzie uczestnicy półkolonii skorzystali z atrakcji oferowanych przez to miasto. A zatem było i lodowisko i seans filmowy w jednym z białostockich kin. Młodzi wrócili ze stolicy Podlasia bezpiecznie, a niespodzianki czekały na nich również na miejscu.

Podczas zimowych zajęć rekreacyjnych odbywających się w Szkole Podstawowej w Jedwabnem uczestnicy mieli do dyspozycji między innymi tysiące drewnianych klocków, z których budowali różnego rodzaju konstrukcje. Okazało się, że młodzieńcza pomysłowość nie zna granic.

Parafialne zimowisko zorganizowane zostało po raz szósty. Na koniec półkolonii każdy z 55 uczestników otrzymał pamiątkowy kalendarz. W wyjazdach pomogli poseł Kazimierz Gwiazdowski i burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *