RN
TwitterFacebook

Modlitwa o jedność w Diecezji Łomżyńskiej

„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9) – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowane zostały we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 odbędzie się w sobotę, 23 stycznia, o godz. 18:00 w rzymskokatolickiej archikatedrze w Łodzi. Ze względu na pandemię COVID-19 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2021 r. będzie wyglądał inaczej niż w latach ubiegłych. 

W diecezji łomżyńskiej będziemy modlić się o jedność chrześcijan podczas Eucharystii w Wyższym Seminarium Duchownym 16 stycznia 2021 roku, po której odbędzie się konferencja naukowa poświęcona tematyce ekumenicznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną konferencja będzie miała charakter zamknięty. Relacje z jej przebiegu zamieścimy na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego – napisał w specjalnym komunikacie ks. Przemysław Artemiuk Duszpasterz ds. ekumenizmu.

Program konferencji

EKUMENIA – DIALOG I APOLOGIA
 I Konferencja Naukowa z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

9.00 – Otwarcie konferencjiks. dr Robert Bączek, rektor WSD 

SESJA PIERWSZA

9.10 – Szukając źródeł jedności. Antyk i Biblia o ekumeniiks. dr Zbigniew Skuza, wicerektor WSD

9.40 – Kościół katolicki wobec innowierców na terenie diecezji łomżyńskiej w okresie międzywojniaks. dr hab. Józef Łupiński, prof. UKSW

10.10 – Przerwa

SESJA DRUGA

10.30 – Kiedy sól traci swój smak? Etyczne wybory wspólnot chrześcijańskich źródłem nowych podziałów–  ks. dr Michał Cherubin, prefekt WSD

11.00 – Między apologią a dialogiem. O sensie ekumenizmu dzisiajks. dr hab. Przemysław Artemiuk, prof. UKSW

11.30 – Dyskusja podsumowująca

12.00 – Modlitwa o jedność chrześcijanks. dr Adam Filipowicz, ojciec duchowny WSD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − four =