TwitterFacebook

MOPS w Kolnie zmienia siedzibę

Zdecydowanie poprawią się warunki pracy i przyjmowania interesantów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie zmienia swoją siedzibę.

Obecnie zlokalizowany jest w budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDICARE przy ulicy Wojska Polskiego. Niebawem znajdować się będzie przy ulicy Witosa.

W celu racjonalizacji działania oraz optymalizacji kosztów miejskich spółek,  dokonaliśmy na początku roku połączenia kolneńskich Wodociągów  z  Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych  i zwolniły się dzięki temu pomieszczenia administracyjne przy ulicy Witosa. Prowadzimy  tam właśnie prace  remontowe mające na celu odnowienie pomieszczeń  i ich adaptację do obsługi klientów MOPS. Instalowana tam jest  sieć teleinformatyczna, zbudowany będzie również podjazd dla osób niepełnosprawnych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie obecnie wynajmuje siedzibę, przeprowadzka pozwoli więc na oszczędności  w funkcjonowaniu tej placówki. Całość prac remontowych nie będzie duża i nie przekroczy 100 tysięcy złotych – informuje burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Jak przyznaje przewodniczący rady miasta Kolno Mieczysław Śniadach, pracownicy ośrodka zaczną wreszcie obsługiwać petentów w bardziej sprzyjających warunkach.

Ewidentnie się poprawią warunki lokalowe. W tej chwili, prawdę powiedziawszy, one są takie ja bym powiedział może nieprzyjemne dla interesantów, dlatego że jest tam mało miejsca. Powinna być zachowana pewna intymność, bo to jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Więc po przeniesieniu się do budynku po Spółce będzie to już sytuacja dużo lepsza – mówi Mieczysław Śniadach.

Kolneński MOPS zmieni swoją lokalizację od 1-go stycznia 2018 roku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *