TwitterFacebook

MPK w Łomży będzie przekształcone w spółkę miejską

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży z zakładu budżetowego będzie przekształcone w spółkę samorządową – zapowiedział na dzisiejszym spotkaniu z mediami prezydent miasta Mariusz Chrzanowski

Jak tłumaczył na dzisiejszej konferencji prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, sytuacja dojrzała już do tego, aby zakład budżetowy jakim do tej pory jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, został przekształcony w spółkę.

Jesteśmy po wielu rozmowach z dyrektorem Januszem Nowakowskim i obaj stoimy na stanowisku aby dokonać przekształcenia – mówi Mariusz Chrzanowski.

Jak zaznacza prezydent kondycja przedsiębiorstwa jest stabilna a pracownicy mogą być spokojni o miejsca pracy. W przytpadku pracowników, po procedurach prawnych zmieni sie tylko szyld przedsiębiorstwa. 

Przekształcenie zakładu budżetowego w spółkę samorządową otworzy nowe możliwości. Kilka lat temu takiego przekształcenia dokonano w Ostrołęce. Od tamtej pory Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o., oprócz standardowo świadczonych usług dla ludności, prowadzi także stację paliw, ośrodek szkolenia kierowców czy warsztaty mechaniczne, świadczące usługi na zewnątrz.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży będzie tym samym trzecią, obok Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, samorządową spółka w mieście.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *