RN
TwitterFacebook

Mrożonek nie było. Był tytoń…

440 tysięcy paczek nielegalnych papierosów przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze podlaskiej KAS z Budziska. Transport wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy ukryty był w litewskim tirze, który zgodnie z dokumentami miał przewozić mrożonki.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę. Z dokumentów przedstawionych przez 30-letniego kierowcę tira wynikało, że w naczepie miał znajdować się transport mrożonych artykułów spożywczych. Mundurowi postanowili sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

W trakcie sprawdzania jej zawartości okazało się, że zamiast deklarowanego towaru w ciężarówce znajdują się nielegalne papierosy. W sumie w litewskim tirze funkcjonariusze znaleźli 440 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 9,5 miliona złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko litewskiemu kierowcy sprawę karną skarbową, rekwirując papierosy oraz ciężarówkę wykorzystaną do ich przewozu. Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *