RN
TwitterFacebook

MRPiPS: 1,4 mln wniosków o wsparcie z programu “Dobry Start”

Rodzice i opiekunowie złożyli dotychczas 1,4 miliona wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu „Dobry Start”. W tym czasie przyznanych zostało 1,3 mln świadczeń – informuje resort rodziny, pacy i polityki społecznej. W lipcu składane wniosków możliwe było tylko drogą elektroniczną.

– Od 1 sierpnia możliwa jest też droga papierowa ale lepiej to robić drogą elektroniczną – podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister Marlena Maląg.

Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20 roku życia lub, w przypadku dzieci niepełnosprawnych, do ukończenia 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku

Wsparcie z programu “Dobry start” przysługuje 4,5 milionom uczniów rozpoczynających rok szkolny. Szacowany koszt świadczenia to 1,42 miliardów złotych rocznie.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + 16 =