RN
TwitterFacebook

MRPiPS: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 12 lipca

Wakacje już się rozpoczęły ale dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat ośmiu został wydłużony do 12 lipca – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. To wydłużenie nastąpiło z uwagi na żłobki i przedszkola – podkreśla minister w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

– Analizowaliśmy sytuację w żłobkach i przedszkolach. Jeszcze jest reżim sanitarny, który został tam wprowadzony. Aby przede wszystkim zapewnić rodzicom możliwość opieki i wyboru, został przedłużony o kolejne dwa tygodnie ten zasiłek do 12 lipca.

Minister przypomniała, że zgodnie z wytycznymi sanitarnymi związanymi z COVID-19 w żłobkach klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów ma byc ograniczone przebywanie osób trzecich. Pomieszczenia powinny być wyposażone w środki ochrony indywidualnej oraz do dezynfekcji powierzchni. Dezynfekowane powinny być między innymi poręcze, klamki, włączniki światła i ramy łóżeczek. Po każdym użyciu zabawek lub innych sprzętów przez dziecko należy je umyć i zdezynfekować. Sala powinna być wietrzona przynajmniej raz na godzinę. Opiekunowie, organizując dziecku miejsce do spania, powinni pamiętać o zachowaniu dystansu między leżaczkami.

Posiłki powinny być wydawane zmianowo, a blaty stołów i poręcze krzeseł czyszczone po każdej grupie.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 7 =