RN
TwitterFacebook

MRPiPS uruchomiło specjalną infolinię w związku z ponownym otwarciem żłobków

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej uruchomiło specjalną infolinię w zawiązku z ponownym otwarciem żłobków. Jak wyjaśniła Informacyjnej Agencji Radiowej wiceminister resortu Barbara Socha, infolinia stworzona została z myślą o samorządach, dyrektorach i pracownikach tych placówek.

Numer telefonu infolinii działającej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 to (22) 461 60 68. Pod tym numerem można uzyskać informacje dotyczące procedur, które powinny być stosowane przy otwieraniu i działalności żłobków i klubów dziecięcych w czasie pandemii.

– Także rodzice otrzymają wszelkie potrzebne informacje dotyczące możliwości posyłania do placówek swoich dzieci. Placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi mogą być otwierane od jutra. Mogą, ale nie muszą. Zadecydują o tym organy założycielskie we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w regionie i po konsultacji z rodzicami – przypomniała wiceminister Barbara Socha. Zwróciła ona uwagę na to, że rodzicom, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki, nadal będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. – Z wstępnych informacji resortu wynika, że zainteresowanie rodziców wysyłaniem dzieci do placówek obecnie nie jest duże, stąd nie powinno być problemu z nadmiernym obłożeniem żłobków, klubów dziecięcych oraz przedszkoli.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa i Głównego Inspektora Sanitarnego w jednej grupie nie może być więcej niż dwanaścioro dzieci.

Wypłata zasiłku opiekuńczego dla rodziców, którzy nie wyślą dzieci do placówki, została wydłużona do 24 maja.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *