RN
TwitterFacebook

MSWiA: Będzie druga tura “Bitwy o wozy”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozdało dzisiaj promesy na sfinansowanie zakupu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Otrzymało je 16 gmin, w których była największa frekwencja w I turze wyborów prezydenckich. MSWiA już zapowiedziało, że w drugiej turze “Bitwy o wozy” w każdym z byłych 49 województw, gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze otrzyma wóz strażacki.

–  Mobilizacja gmin w Bitwie o Wozy przerosła najśmielsze oczekiwania. Chciałbym jako pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym pogratulować wszystkim wójtom, burmistrzom, radnym i druhom ochotnikom za mobilizację lokalnych społeczności. W ciągu ostatniego półtora tygodnia przyszło do nas mnóstwo pozytywnych informacji dot. oddolnej mobilizacji lokalnych społeczności, co miało duży wpływ na to, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Polsce była w tym roku historyczna – mówił Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA. 

Dzisiaj nagrodzono 16 gmin, które miały największą frekwencję w swoich województwach. Wśród nich była gmina Kulesze Kościelne, gdzie do urn poszło 71,92% uprawnionych do głosowania.

Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z żywym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję Bitwy o Wozy. Przeznaczymy środki na 49 nowoczesnych wozów strażackich dla 49 gmin w całym kraju. Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich – mówił Mariusz Kamiński, szef MSWiA. 

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. 

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 10 =