TwitterFacebook

Muzeum Diecezjalne ma nową stronę internetową

Muzeum diecezjalne w Łomży z nową stroną internetową. Zawiera galerię, zdjęcia z wydarzeń, aktualności i rys historyczny. Są również przedstawione sylwetki biskupów łomżyńskich, począwszy od bpa Romualda Jałbrzykowskiego aż do obecnego bpa Janusza Stepnowskiego.

Strona jest już aktywna. Jeśli chodzi o design, w niczym nie przypomina poprzedniej witryny. Trzeba iść z duchem czasu – mówi kustosz Muzeum ks. Tomasz Grabowski i dodaje, że szata graficzna została tak zaprojektowana, aby w sposób jasny i przejrzysty ukazać dziejące się w Muzeum Diecezjalnym wydarzenia oraz zaciekawić internautów tematem muzealiów sakralnych. Nowy adres strony to www.muzeumdiecezjalne.lomza.pl

Zmiana witryny to tylko jeden z elementów dostosowania Muzeum do potrzeb wiernych. W ostatnich latach główna sala budynku przeszła pełną modernizację. 19 obiektów zostało poddanych gruntownej konserwacji, kolejne prace trwają. Muzeum Diecezjalne w Łomży zostało otwarte w 2012 roku. Siedziba została została zorganizowana w ramach projektu „Renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu Narew”. Otwarcia dokonał Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore.

pd / fot. Muzeum

2 kommentarze

  1. janek Odpowiedz

    Dobrze by było gdyby to muzeum można było zwiedzać przez internet tak jak to jest możliwe z klasztorem Jasnogórskim . Pozdrawiam ks. Kustosza .

  2. ... Odpowiedz

    janek Dobrze by było gdyby to muzeum przestało być świadectwem troski o marność przy której Kościół upadł jak sam diabeł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *