RN
TwitterFacebook

Muzeum Diecezjalne przygotowuje nową wystawę stałą m.in. z pamiątkami po zmarłym bp. Stanisławie Stefanku

W Muzeum Diecezjalnym w Łomży trwa przygotowanie nowej sali wystawienniczej. Będzie dodatkową przestrzenią wykorzystaną między innymi do pokazania pamiątek po zmarłym w styczniu biskupie Stanisławie Stefanku – inicjatorowi Muzeum.

Sala była do tej pory nieczynna. Teraz posłuży między innymi do prezentacji pamiątek po zmarłym biskupie Stanisławie Stefanku, w tym jego rzeczy osobistych i konspektów przygotowywanych przez niego wykładów.

W nowej sali wystawienniczej będą pokazane też rekwizyty wieloletniego dyrektora Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i przewodniczącego Rady ds. Rodziny, nie zabraknie również pamiątek związanych z innymi biskupami diecezji łomżyńskiej. Zaplanowana jest również przestrzeń na wyeksponowanie zabytkowych listów, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku.

Jest rękopis Wojciecha Gersona, Ignacego Kraszewskiego i Józefa Brandta. To bardzo znane nazwiska, więc liczymy na zainteresowanie za strony zwiedzających – podkreśla dyrektor ks. Tomasz Grabowski.

Wspomniane ekspozycje będą wystawione na stałe. Uroczyste otwarcie nowej sali zaplanowano na maj i tegoroczną Noc Muzeów.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 4 =