RN
TwitterFacebook

Myślisz nad Szkołą Katolicką dla swojego dziecka? Odwiedź ją!

Przywiązanie do tradycji, świetna kadra pedagogiczna i wyposażenie, mnóstwo zajęć poza lekcyjnych w tym – to tylko wybrane atuty Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W najbliższą środę szkoła organizuje Dzień Otwarty.

Będzie to okazja do spaceru szkolnymi korytarzami, rozmowy z nauczycielami i obejrzenia sprzętu szkolnego, który dzieci mają do dyspozycji na co dzień. Stawiamy na atmosferę życzliwości. Nasi absolwenci to pasjonaci życia – podkreśla dyrektor Bożena Śliwowska. Wymiar pracy jest jednozmianowy. Oprócz zajęć muzycznych i tanecznych dzieci mają do wyboru również dodatkowe godziny sportowe. Najmłodsi biorą też udział w wycieczkach, licznych konkursach i niezliczonych akcjach charytatywnych.

Szkoła posiada również odpowiedni system bezpieczeństwa. Każdy uczeń posiada kartę z czytnikiem magnetycznym, dzięki czemu do placówki nie mogą dostać się osoby niepowołane. Społeczność szkolna prowadzi również radio węzeł. Jest bardzo potrzebne. Przypominamy w nim o ważnych wydarzeniach, możemy też zamówić piosenki z muzyczną dedykacją np. w Walentynki – mówi 9 letni uczeń Eryk Grzech.

Dzień otwarty łomżyńskiej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już w najbliższą środę 19 lutego. Początek o godzinie 17:00.

W roku 1990 Stowarzyszenie „Pokój i Dobro”, za zgodą MEN i Kuratorium Oświaty w Łomży powołało do życia drugie w Łomży Liceum Ogólnokształcące nazwane: Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i jego ojcem duchowym był ks. Czesław Oleksy, który został dyrektorem szkoły.
Pierwszy egzamin do szkoły odbył się w kwietniu 1990 r. Przyjęto 56 uczniów, utworzono 3 klasy o profilu ogólnym. W każdej z nich ukierunkowano program na rozwijanie innych zainteresowań: matematyczno-fizycznych, biologiczno-chemicznych i humanistycznych. Dziś w łomżyńskich Szkołach Katolickich naukę podejmuje łącznie 300 uczniów.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − fourteen =