RN
TwitterFacebook

„Nadzieja w chórze” w Tykocinie

Ponad dwadzieścia chórów zaprezentuje się w sobotę w Tykocinie na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”. Do Tykocina zjadą się chóry między innymi z Wrocławia, Katowic, Gdańska, Wejherowa, Łodzi czy Warszawy, ale też z Białegostoku i Łomży. Będzie także chór dziecięcy z Białorusi. Chóry będą się prezentować w tykocińskim kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 9:30 i potrwają do 16:00. Pół godziny później rozpoczną się warsztaty dla dyrygentów i delegacji poszczególnych chórów. Warsztaty potrwają do godziny 18:00, kiedy to rozpocznie się Msza św., po której nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Czym jest sztuka? Czym jest muzyka? My po prostu leczymy dusze. Tak do tego podchodzę – leczymy dusze tych, którzy z nami współpracują, ale mam głęboką nadzieję, że leczymy dusze również osób, które nas słuchają – mówi dr hab. Anna Olszewska, dyrektor artystyczny konkursu.

Organizatorzy konkursu stawiają na różnorodność. To znaczy, że przed publicznością zaprezentują się chóry jednorodne, parafialne, mieszane, kameralne, młodzieżowe, dziecięce i seniorów. Organizatorem I Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” jest Radio Nadzieja.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *