RN
TwitterFacebook

“Nadzieja w Regionie” nadawała prosto z Kolna

A gdybyśmy napisali, że to nie Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę? Jak głosi legenda, to Polak – Jan z Kolna dotarł na odległy kontynent jako pierwszy. Z terenowym studiem Radia Nadzieja tym razem odwiedziliśmy właśnie Kolno. Rozmawialiśmy z tymi, dla których jest ono szczególnie ważne. We wtorkowe przedpołudnie „Nadzieja w Regionie” rozgościła się w Urzędzie Miasta Kolno. A gościnności i otwartości trudno jego mieszkańcom odmówić.

Gościem Dnia był Wacław Sójko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie, który mówił o aktualnej sytuacji bezrobotnych w powiecie kolneńskim.

Do terenowego studia Radia Nadzieja zaprosiliśmy także Alicję Szymańską, dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Andrzeja Powichrowskiego, kierownika obiektów sportowych KOKiS, z którymi rozmawialiśmy o kulturalno-sportowej stronie Kolna.

Kolno ma się czym chwalić. Miejska Orkiestra Dęta w Kolnie ma za sobą naprawdę udany okres. Świadczy o tym, chociażby udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Chórów w Pradze. O sile orkiestry dętej rozmawialiśmy z jej kapelmistrzem Pawłem Podeszwikiem i członkinią kolneńskiej orkiestry Eweliną Przestrzelską.

Minął niespełna miesiąc odkąd brygadier Paweł Pupek objął funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Wcześniej również związany był z komendą. Czy odczuł różnicę? Paweł Pupek był kolejnym gościem w dzisiejszej audycji “Nadzieja w Regionie”.

Miasto Kolno od lat reprezentuje burmistrz Andrzej Duda. Z burmistrzem rozmawialiśmy o planach rozwoju miasta i priorytetach inwestycyjnych.

O jakość dźwięku z Kolna zadbali Jacek Kapuściak i Marcin Urbanowski. Audycję poprowadziła Marzena Wiśniewska.

MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 1 =