RN
TwitterFacebook

Najpierw oskarżenie, a później sąd – spektakl grajewskiego Ruchu Lednickiego

Nie angażował się w relacje, manipulował ludzkim życiem, a co najgorsze był bierny wobec problemów i tragedii tego świata – to tylko niektóre zarzuty, które już 17 kwietnia zostaną postawione tytułowemu „Oskarżonemu”. To w ramach spektaklu ewangelizacyjnego którego twórcami jest młodzież z grajewskiego Ruchu Lednickiego.

Fabuła spektaklu nawiązuje do przeżywanego okresu liturgicznego. Choć aktorzy nie chcą wprost zdradzić kim jest tytułowy Oskarżony, łatwo się domyśleć, że postawione mu zarzuty nawiązują do tych stawianych Bogu. Będzie to rodzaj swoistego misterium w bardzo współczesnym wydaniu, pomimo że członkowie grupy aktorskiej nie są na co dzień związani z teatrem:

W spektaklu zagra 15 osób. Jesteśmy członkami Grajewskiego Ruchu Lednickiego. Nie mamy dużego doświadczenia jeśli chodzi o grę na scenie, ale we wspólnocie wykonywaliśmy scenki ewangelizacyjne. Zrodziło się w nas pragnienie, by stworzyć spektakl. Koleżanka napisała tekst, rozdzieliliśmy role i poprzez teatralną rozprawę sądową będziemy szukać prawdy, będziemy próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy oskarżony rzeczywiście jest winny temu o co się go posądza – mówi jeden z aktorów, Dawid Burzyński.

Spektakl będzie można obejrzeć 17 kwietnia w Grajewskim Centrum Kultury o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *