RN
TwitterFacebook

NFZ: lekarze udzielają teleporad

Z uwagi na stan epidemii koronawiursa lekarze w całym kraju mogą udzielać teleporad. Bez wychodzenia z domu pacjent może skonsultować się z lekarzem, otrzymać e-receptę lub – jeżeli to konieczne – e-zwolnienie – mówi rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk-Bularz.

– Jeżeli pacjent jest chory, dzwoni do swojej poradni, rozmawia z lekarzem. Jeżeli lekarz uzna w trakcie teleporady, że konieczna jest osobista wizyta pacjenta w poradni, to umawia taką wizytę z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu – podkreśla rzecznik NFZ.

Sylwia Wądrzyk-Bularz dodaje, że teleporad udzielają nie tylko lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, lecz także lekarze specjaliści.

– Dotyczy to wszystkich zakresów opieki specjalistycznej, np. neurologii, diabetologii, kardiologii czy psychiatrii. Z teleporady mogą korzystać pacjenci, którzy pozostają już pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli.

Wykaz placówek POZ z numerami telefonów można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: www.nfz.gov.pl w zakładce aktualnosci/aktualnosci-centrali teleporady dotyczące koronawirusa w przychodniach lub pod numerem infolinii NFZ 800-190-590.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *