RN
TwitterFacebook

Nie atrakcje, a pragnienie Boga gromadzi młodych w Płonce Kościelnej!

Już 15 czerwca X Festiwal Młodych „u Królowej Młodzieży”, który w tym roku wpisze się w hasło zaczerpnięte ze słów Apokalipsy św. Jana: „Duch i Oblubienica wołają: Przyjdź!”. W programie katecheza, spotkanie z księdzem Teodorem Sawielewiczem (znanym z programu internetowego „Teobańkologia”), koncerty ewangelizacyjne, uwielbienie i uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego.

Jak co roku, dla młodych przygotowano moc atrakcji: Jednym  z gości będzie ks. Teodor Sawielewicz znany z prowadzenia internetowego programu „Teobańkologia”. Będzie mówił konferencje, a jednocześnie puszczał bańki mydlane. Jak on to połączy? Nie wiem, ale to może być interesujące – dzieli się ks. Robert Śliwowski diecezjalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a zarazem główny organizator spotkania.

W trakcie spotkania młodzi będą mogli pojednać się z Bogiem na Polu Pokuty i skorzystać z modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez członków Odnowy w Duchu Świętym: Okazuje się, że to nie zaproszeni goście i nie koncerty są najczęściej wspominane przez młodych ludzi, ale właśnie doświadczenie Bożej łaski płynące z modlitwy wstawienniczej, uwielbienia czy adoracji. Młodzi cieszą się swoją obecnością, skaczą pod sceną porwani przez tych którzy przyjeżdżają z koncertami, ale ostatecznie to właśnie łaski i mocy, która płynie z nieba pragną najbardziej – dodaje organizator.

W programie także koncert zespołu ŚDM, uwielbienie i modlitwa nad osobami, które przyjęły w tym roku sakrament bierzmowania poprowadzone przez zespół Gaudeamus i uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego. A wszystko to już 15 czerwca.

Program:

9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku” i „droga Maryjna”
10:30 – powitanie i zawiązanie wspólnoty

I część – Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!»
11: 00 – Teobańkologia – ks. Teodor Sawielewicz
12:00 – koncert ewangelizacyjny – zespół ŚDM
14:00 – obiad

II część – A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!» I niech wody życia darmo zaczerpnie…
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (możliwość spowiedzi na polu pokuty oraz możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w strefie pojednania)
15:15 – nauczanie
16:30 – uwielbienie Jezusa Eucharystycznego i modlitwa nad osobami, które przyjęły w tym roku sakrament bierzmowania – GAUDEAMUS
18: 00 – Eucharystia – J.E.Ks. Bp Janusz Stepnowski
19:00 – kolacja
20:00 – koncert na zakończenie
21:00 – Apel Jasnogórski i rozesłanie

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *