TwitterFacebook

Niepokalana niesie godzinę łaski dla świata

Dziś (08.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem dzień, w którym Matka Boża w sposób szczególny wzywa do modlitwy. W samo południe popłynie ona z wielu miejsc świata, z kościołów i z domów prywatnych. Owocem odpowiedzi na wezwanie do modlitewnego czuwania są łaski, które Maryja obiecała wyprosić swoim dzieciom.

Dogmat Niepokalanego Poczęcia został ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX bullą „Ineffabilis Deus”. Kościół oficjalnie potwierdził prawdę o Niepokalanym Poczęciu Maryi w 1854 r. jednak już wcześniej przekazała ją sama Maryja w objawieniach z 1830 r. św. Katarzynie Labouré, na Rue du Bac w Paryżu. 4 lata po proklamacji dogmatu, w 1858 r., został on potwierdzony w trakcie objawień św. Bernardecie Soubirous w Lourdes. Natomiast w 1877 r. w Polsce, w Gietrzwałdzie – Justynie Szafryńskiej, która na pytanie „Kto Ty jesteś?” usłyszała odpowiedź: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta”.

Przypadająca 8 grudnia godzina łaski wiąże się natomiast z objawieniami w Montichiari:

Matka Boża w czasie pierwszego objawienia włoskiej pielęgniarce Pierinie ukazała się w fioletowej sukni. Z jej oczu płynęły łzy, a w sercu tkwiły trzy miecze. Matka Boża wypowiedziała wówczas tylko trzy słowa: modlitwa, ofiara i pokuta – mówi patrolog, ks. Marcin Sobiech. Drugie objawienie symbolizowało pocieszenie, które przynosimy Maryi poprzez modlitwę: Pierina 13 czerwca ponownie ujrzała Maryję, ale tym razem ubraną w jasną szatę, uśmiechniętą, a z jej serca wystawały trzy róże. Serce nie było zranione, nie krwawiło. Być może rany zabliźniły się, a róże które ozdabiały serce Matki Bożej zasłaniały możliwe blizny.

Podczas innego objawienia, 8 grudnia 1947 r. Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Beata Borkowska/ KEP

1 komentarz

  1. ... Odpowiedz

    czarna madonna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *