TwitterFacebook

Niestrudzony Łobodziński również w Danii

W miniony weekend odbyły się w Danii Mistrzostwa Europy w OCR, czyli biegach z przeszkodami. Nie zabrakło tam łomżyńskiego przedstawiciela, zawodnika klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża – Piotr Łobodzińskiego, który tym nowym sportem zainteresował się zaledwie rok temu. Na swoim koncie ma już drużynowe wicemistrzostwo świata z Kanady z roku 2017. W niedzielę biegacz z Łomży również reprezentował Polskę w biegu sztafetowym, razem z Małgorzatą Szaruga i Wojciechem Sobierajskim. Standardowo Łobodziński ukończył swoją zmianę biegową na pierwszym miejscu, jednak w końcowym rozrachunku nasi zawodnicy ukończyli rywalizację na piątej lokacie.

Liczyliśmy na medal, jednak popełniliśmy błąd przy podziale zmian, a pozostałe ekipy okazały się naprawdę mocne. Przeszkody w tym roku również nie należały do najłatwiejszych. No nic piąte miejsce w Europie, to też nie najgorzej – informuje Piotr Łobodziński.

Wygrała ekipa Duńczyków, przed Czechami i Rosjanami. Na najbliższy weekend Łobodziński wraca do swojego głównego sportu, czyli biegania po schodach. W niedzielę wystartuje w Manilii na Filipinach, gdzie triumfował już dwukrotnie.

Jeżeli jesteśmy już w temacie schodów, to nie możemy pominąć udanego występu narzeczonej Łobodzińskiego, która również jest reprezentantką klubu lekkoatletycznego z Łomży. Mowa o Iwonie Wicha, która w sobotę zajęła drugie miejsce w biegu na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, przegrywając złoto o zaledwie kilka setnych sekundy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *