RN
TwitterFacebook

NINIWA Team: „Projekt Życie: Próba Krzyża”

W blasku wschodzącego słońca, dziś o 7.00 rowerzyści wyruszyli z Kokotka! Nie obyło się bez wzruszeń, nie obyło się bez łez. XII wyprawa NINIWA Team trwa!

Rowerzyści oraz żegnające ich rodziny, przyjaciele i parafianie z Kokotka o 5.00 rano przeżyli wspólnie Mszę świętą. Rozpoczęła się ona jeszcze przed wschodem słońca, które z czasem wyłoniło się zza horyzontu. Koncelebrowało ją 7 kapłanów, a wśród nich ks. bp Jan Wieczorek oraz prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN o. Paweł Zając OMI. Podczas homilii ks. bp Jan Wieczorek, wezwał do tego, aby pielgrzymi, podczas swojej podróży byli znakiem dla innych.

Po Mszy wszyscy obecni zostali zaproszeni na śniadanie, po którym konferansjer przedstawił wszystkich uczestników, a ksiądz biskup i ojciec prowincjał wypowiedzieli dobre słowo. Następnie pobłogosławili rowery i rowerzystów, którzy wyjechali, żeby pokonać pierwszy dystans.

Rowerzyści pod wodzą o. Tomasza Maniury OMI zmierzają do Santiago de Compostela. Po drodze zamierzają odwiedzić Luksemburg. Tegoroczna wyprawa odbywa się w nowej formule. Podczas gdy 32 rowerzystek i rowerzystów „kręci” kolejne kilometry, 15 piechurów pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka OMI zmierza do tego samego celu. Piesza grupa NINIWA Team przyleciała do Lizbony samolotem w niedzielę 12.08. Pielgrzymi spotkają się na miejscu 5.09, po czym wspólnie wrócą do Polski.

Hasło wyprawy to „Projekt Życie: Próba Krzyża”. W tym roku, trud drogi i przebyte kilometry pielgrzymi ofiarują za młodzież całego świata.

Wyprawy obydwu grup będą na bieżąco relacjonowane na stronie www.niniwateam.pl. Codziennie ukazywać się będą relacje tekstowe, a dwa razy w tygodniu również filmy.

ms

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − fourteen =