RN
TwitterFacebook

Relikwie są, można ruszać! Procesja bobolańska

Jak co rok, w sobotę poprzedzającą święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski i Patrona Diecezji, ulicami Łomży przeszła procesja bobolańska. Tegoroczna dotyczyła trwającego właśnie roku duszpasterskiego, przebiegała pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

Procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli, pełna barwnych sztandarów reprezentujących parafie i wspólnoty, rozpoczęła się w łomżyńskim kościele Braci Kapucynów, skąd po krótkim Nabożeństwie Słowa wierni wyruszyli do Katedry pw. św. Michała Archanioła, mijając po drodze Stary Rynek. Tam do modlitwy włączył się proboszcz świątyni, ks. Marian Mieczkowski, błogosławiąc zgromadzonym. Kolejnymi punktami bobolańskiej procesji były Opactwo Sióstr Benedyktynek i kościół pw. św. Andrzeja Boboli. Rozważania w czasie poszczególnych stacji przygotował jezuita o. Janusz Tereszczuk, który przybliżył osobę Ducha Świętego oraz jego wpływ na działalność misyjną Kościoła. Już w pierwszych wersetach Biblii napotykamy fragmenty o Duchu Świętym. Przed wiekami pomagał stworzyć świat, dziś pomaga kształtować każdego z nas – zaznaczył jezuita, gościnnie przebywający w Łomży na zaproszenie ks. Andrzeja Popielskiego.

Do niesienia relikwii oraz oprawy muzycznej i pomocy w prowadzeniu modlitw poproszone zostały łomżyńskie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Źródło Życia” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, „Jordan” z parafii pw. św. Michała Archanioła, „Wspólnota Dobrego Pasterza” z par. pw. Krzyża Świętego, „Krzew winny” z parafii pw. Bożego Ciała i „Święta Rodzina” z parafii św. Andrzeja Boboli.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *