RN
TwitterFacebook

Nocne rozmowy i róże? Rekolekcje tylko dla kobiet

Nocna adoracja, sam na sam z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i podarunek w postaci róży z fragmentem Pisma Świętego – to tylko elementy planu na trzydniowe rekolekcje dla kobiet, organizowane przez łomżyńskie siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. O to skąd wziął się pomysł na tego typu rekolekcje zapytaliśmy ich organizatorkę, siostrę Lusine:

W tym roku obchodzimy 140-lecie powstania naszego zgromadzenia i dlatego jako Służki Maryi prowadzimy w tym roku rekolekcje Maryjne dla dziewcząt, żeby mogły one przybliżyć sobie postać Maryi  i  uczyć się od niej mówienia Bogu „fiat”  – mówi siostra Lusine.

Hasło rekolekcji brzmi: „Oto ja, służebnica Pańska”. W trakcie spotkania ks. Adam Ulatowski wygłosi konferencje na temat kobiecości. W planach jest także Msza Święta, modlitwa brewiarzowa, dzielenie, rekreacja i… randka z Jezusem, bo tak siostry nazywają nocną adorację indywidualną:

Bardzo lubianym punktem rekolekcji są nocne adoracje, spotkania sam na sam z Panem Jezusem. Polega to na tym, że każda z dziewcząt rezerwuje sobie w nocy pół godziny i w danym czasie jest w kaplicy sama przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Dostaje też różę „od Jezusa” z jej imieniem i nazwiskiem, i z krótkim cytatem z Pisma Świętego – mówi służka.

Rekolekcje będą miały miejsce w domu sióstr przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. Rozpoczną się w Dzień Kobiet, czyli w piątek 8 marca o godz. 18.00, a zakończą w niedzielę po obiedzie. Zapisy pod numerem tel. 798 671 964, za pomocą facebookowej strony wydarzenia lub bezpośrednio u sióstr.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *