RN
TwitterFacebook

Nowa atrakcja w Parku Wodnym w Łomży [FOTO]

Mieszkańcy Łomży będą mogli korzystać z tężni solankowej w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego. Dziś (02.01) odbyło się jej oficjalne otwarcie, a wstęgę przeciął prezydent miasta Mariusz Chrzanowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski.

Tężnia znajduje się na pierwszym piętrze Parku Wodnego i jest kolejną atrakcją Strefy SPA. W wydzielonym pomieszczeniu powstała specjalna drewniana konstrukcja, wypełniona witkami brzozowymi, po których spływać będzie solanka, wytwarzając aerozol bogaty w całą gamę cennych mikroelementów takich jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo sód.

Działanie tężni polega na inhalacji płuc. Solanka dzięki substancji mineralnych, które zawiera zostaje rozpryśnięta na witkach i odparowuje ten aerozol powietrzny, ta para roznosi się po pomieszczeniu i ludzie, którzy tutaj są wdychają ją i ona ma na zasadzie takiej odnowy oskrzeli ułatwić regeneracje po chorobach, po przeziębieniach, ułatwić oddychanie i zregenerować układ oddechowy i przywrócić do normalnego stanu – mówi Przemysław Chrzanowski kierownik Kompleksu Obiektów Wodnych Sportowo – Rekreacyjnych.

Sufit i panele oświetleniowe też są z soli. Są podgrzewane wężami świetlnymi co wydziela kolejne dawki soli, a ma to na celu wzmocnienie efektu. Dodatkowo są dwa leżaki, które można podgrzać nawet do 41 stopni.

Jak objąłem funkcje dyrektora i jak dokonywałem różnego rodzaju zmian, to już wtedy pojawił się pomysł, żeby w ten sposób zagospodarować te sale, która była do tej pory pusta. W tamtym roku zabrakło nam środków finansowych, ale w tym roku dzięki przychylności miasta otrzymaliśmy takie pieniądze i mogliśmy z końcem roku tę inwestycję zrealizować – mówi Andrzej Modzelewski dyrektor MOSiR.

Z sali z tężnią solankową można korzystać w ramach usług, które oferuje park wodny pod jednym cennikiem. Ogólny koszt tej inwestycji zamknął się w kwocie 60 tysięcy złotych

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *