RN
TwitterFacebook

Nowa organizacja ruchu w Kolnie

Od dziś (18.09) pojedziemy wyremontowanym około 300-metrowym fragmentem głównej ulicy w Kolnie. To kolejna zmiana związana z przebudową drogi krajowej nr 63.

Kierowcy jadący z Łomży w kierunku Pisza nie muszą już korzystać z objazdu ulicą Kościelną. Objazd będzie od drogi wojewódzkiej do ulicy Konstytucji 3 Maja. – Już nie będzie trzeba jeździć przez ten objazd przy kościele św. Anny, będzie można jechać na wprost i na ulicę Konstytucji 3 Maja, czyli będzie objazd przy banku – o nowej organizacji ruchu mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda. – Myślę, że to już ułatwi komunikację, natomiast przed nami jeszcze bardzo dużo zmian organizacji ruchu, bo odcinkami będzie przeprowadzany remont – dodaje Andrzej Duda.

Przebudowa drogi prowadzącej na Mazury przebiega zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Całym wyremontowanym 2,5-kilometrowym odcinkiem kierowcy powinni pojechać jesienią przyszłego roku, ale zdaniem burmistrza Kolna gruntowna modernizacja może zakończyć się wcześniej. A co na temat utrudnień związanych z remontem „krajówki” sądzą mieszkańcy Kolna? Jak sprawdziliśmy, zdania są podzielone. – Dla pieszych utrudnień nie widzę – przyznaje pani Halina. – Może dla tych nerwowych kierowców tak – dodaje pani Teresa. – Ciężko tam wyjechać – narzeka pan Marek. – Troszeczkę, ale można wytrzymać, ważne że coś robią i będzie lepiej – uzupełnia pani Elżbieta.

Inwestycja warta około 27 mln złotych przewiduje między innymi modernizację 15 skrzyżowań, wybudowanie 2 sygnalizacji świetlnych oraz ronda, a także budowę nowej konstrukcji drogi poszerzonej o dodatkowy pas.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *