RN
TwitterFacebook

Nowi lekarze specjaliści w Zbójnej

Jest już gotowa dokumentacja techniczna na rozbudowę ośrodka zdrowia w Zbójnej. Inwestycja umożliwi reorganizację placówki. Poprawi się komfort pracy służby zdrowia, ale przede wszystkim dostęp pacjentów do gabinetów specjalistycznych.

Ośrodek zdrowia w Zbójnej wybudowany został ponad czterdzieści lat temu. Na pierwszy rzut oka obiekt wygląda dobrze, jednak nie spełnia swojej funkcji. Zbyt mała jest ilość gabinetów, ale przede wszystkim liczba lekarzy przyjmujących w nich pacjentów.

Na problem starzejącego się w szybkim tempie społeczeństwa, a co za tym idzie na potrzebę dostępu do coraz większej liczby lekarzy zwraca uwagę Zenon Białobrzeski, wójt gminy Zbójna.

Życie idzie do przodu, społeczeństwo starzeje się, więc tutaj pomoc lekarska w zakresie różnych działań jest niezbędna – mówi Zenon Białobrzeski. – Pobudujemy po to, aby móc sprowadzić także tutaj do pracy lekarzy specjalistów. Nie muszą być oni na co dzień, wystarczy że w niektórych specjalnościach raz na dwa tygodnie specjaliści przyjadą – dodaje.

Ośrodek zdrowia w Zbójnej nabierze nowego kształtu w przyszłym roku, wówczas ma ruszyć jego rozbudowa. Zgodnie z założeniami do istniejącego budynku zostanie dobudowane nowe skrzydło. W tej części znajdować się mają pokoje dla nowych lekarzy specjalistów. W planach jest utworzenie sześciu gabinetów. Przyjmować będzie między innymi kardiolog oraz pediatra. Będzie też miejsce dla rehabilitantów medycznych. Fizjoterapeuci przyjmować mają w starej części.

Nasi mieszkańcy będą mieli także wsparcie w rehabilitacji, nie będą musieli jeździć do ośrodków łomżyńskich (…) taką bieżącą rehabilitację w oparciu o ten ośrodek będziemy mogli robić – tłumaczy Zenon Białobrzeski.

Wreszcie będziemy mieli lepszy dostęp do rehabilitantów przede wszystkim – mówi pani Barbara, mieszkanka gminy Zbójna. – Mąż dwa razy w tygodniu dojeżdża do Łomży na rehabilitację, a to bardzo uciążliwe – uzupełnia. Wiadomość o tym, że w Zbójnej ma przyjmować pediatra, pani Małgorzata ze Zbójnej przyjęła z radością. – Cieszę się bardzo – mówi mama trójki dzieci.

Koszt rozbudowy ośrodka wyniesie około 1 mln złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *